وزیر امور خارجه آقای کنستانتینوس کومبوس دیروز به اردن سفر کرد. در چارچوب این سفر، وی با معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه و مهاجرین پادشاهی هاشمی اردن، آقای ایمن صفدی دیدار و گفتگو کرد. قبل از این دیدار، مذاکرات گسترده ای با حضور هیئت های دو طرف برگزار شد. سفر وزیر امورخارجه به اردن مباحث مختلفی را در خصوص شرایط منطقه، مطرح کرد.

تحولات منطقهٔ خاورمیانه در مرکز بحث ها قرار گرفت. وزیر امور خارجه تاکید کرد که اردن نقش تعیین‌کننده ای در تلاش برای کاهش تنش‌ها و پیشگیری از وجود بحران‌ها دارد. آقای کومبوس موضع دولت قبرس را که بر پایه احترام به قوانین بین‌المللی اعم از حقوق بشردوستانه بین‌المللی است، تکرار کرد و نگرانی جدی قبرس از ایجاد بحران انسانی اعلام کرد. وی همچنین از آمادگی قبرس برای همکاری با سایر کشورها در ایجاد یک کریدور دریایی بشردوستانه جهت کمک به غیرنظامیان غزه خبر داد.

دو وزیر توافق کردند که در تماس با یکدیگر باشند و تأکید کردند که باید به فوریت‌ها نیازمند ایجاد شرایط مناسب برای شروع مذاکرات برای حل مسئلهٔ خاورمیانه بر اساس راه‌حل دوکشوری که به صورت مسالمت‌آمیز همکاری می‌کنند، پرداخته شود، همانطور که در تصمیمات مرتبط سازمان ملل متحد پیش‌بینی شده است.

 

امتیاز به مطلب
اشتراک گذاری :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *