همان‌طور که می‌دانید، افراد از سراسر جهان به دلایل متنوعی به خرید ملک در کشورهای خارجی تمایل نشان می‌دهند! این دلایل ممکن است شامل صرفه‌جویی در هزینه یا به‌دنبال‌داشتن یک‌خانه برای تعطیلات باشد. بااین‌حال، خرید یک‌خانه برای بازدید از کشور موردنظر در هر زمان کافی نیست! چرا که بهتر است بعد از خرید ملک، اقامت کشور موردنظر را نیز به دست بیاورید! برای این منظور، الزامی است با کشورهایی که با خرید ملک اقامت می‌دهند، آشنا شوید.

خرید ملک به‌منظور اخذ اقامت و شهروندی در کشورهای خارجی امروزه به یکی از معتبرترین راه‌های مهاجرت و اخذ اقامت در کشور خارجی تبدیل شده است و جزو بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. برای این منظور، در ادامه این مقاله به بررسی کشورهایی که با خرید ملک اقامت می‌دهند خواهیم پرداخت.

دریافت اقامت قبرس شمالی با خرید ملک

اگر قصد خرید ملک را دارید، به قبرس شمالی مهاجرت کنید و در این کشور سرمایه گذاری کنید! خرید ملک در قبرس شمالی یک فرصت منحصر به فرد برای اخذ اقامت دائم فرد، همسر و فرزندان زیر ۲۴ سال را به دنبال دارد. با افزایش سرمایه مناسب به ۲۸۰ هزار یورو در سال ۲۰۲۲، این میزان به مقایسه با کشورهای عضو حوزه شینگن، یک فرصت با ارزش به‌حساب می‌آید. علاوه بر این، در قبرس، بازگشت سرمایه به‌راحتی قابل انجام است و امکان دریافت وام برای خرید ملک وجود دارد. این اجازه را به شما می‌دهد که ۷۰ درصد از مبلغ کل خانه را به‌صورت وام دریافت کرده و با اجاره دادن ملک، اقساط آن را پرداخت نمایید.

بیشتر بخوانید: شرایط دریافت اقامت قبرس شمالی

خرید ملک به‌طورکلی یک راهکار مناسب برای سرمایه‌گذاری و مهاجرت به بسیاری از کشورها است، البته باید توجه داشت که همه کشورها اخذ اقامت دائم با خرید ملک را فراهم نمی‌کنند. ناگفته نماند که برای حفظ اقامت موقت، فقط کافی است یک روز در این کشور حضور داشته باشید، البته اگر به دنبال اخذ اقامت دائم هستید، باید ۵ سال به طور مداوم در خاک قبرس اقامت داشته باشید.

دریافت اقامت با خرید ملک در یونان

یونان با برنامه ویزای طلایی خود، به متقاضیان خارجی امکان اخذ اقامت بلندمدت را از طریق سرمایه‌گذاری در بخش املاک مستغلات با ارزش حداقل 250,000 یورو ارائه می‌دهد. این برنامه ابتدا مجوز اقامت یک ساله را صادر کرده و پس از گذشت یک سال، مجوز اقامت 5 ساله اعطا می‌شود. این رویه مشروط به سرمایه‌گذاری در بخش املاک مستغلات است و همچنین پرداخت مالیات‌های قابل اجرا ضروری است.

یونان کشوری با واقعیت جغرافیایی در اروپا و عضو حوزه شینگن، افرادی که اقامت یونان را از طریق خرید ملک بدست می‌آورند، علاوه بر حضور در این کشور، امکاناتی چون زندگی، کار، تحصیل، و سفر بدون نیاز به ویزا به کشورهای عضو حوزه شینگن را به دست می‌آورند. این موارد، با امکان دریافت اقامت بلندمدت برای همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال، این برنامه را به یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت در اروپا تبدیل کرده است. برای تسهیل در فرایند اخذ اقامت یونان، توصیه می‌شود بازدیدی از این کشور داشته و سپس درخواست خود را با اطلاعات دقیق و آگاهانه ارسال نمایید.

خرید ملک در اسپانیا و دریافت اقامت

اسپانیا، جواهری در قلب جنوب غربی اروپا، نه‌تنها به‌عنوان یکی از مقاصد توریستی محبوب جهان، بلکه به‌خاطر کیفیت بالای زندگی، ثروت فرهنگی و تاریخ باشکوه، جذب مهاجران از سرتاسر جهان شده است. علاقه‌مندان با سرمایه‌گذاری 500000 یورو در بخش املاک و مستغلات اسپانیا، می‌توانند به‌راحتی اقامت طلایی این کشور را کسب کنند. فرآیند اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک، سریع و کم زمانه است و متقاضی می‌تواند به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود، به‌صورت هم‌زمان از مجوز اقامت بهره‌مند شود.

اسپانیا عضو اتحادیه اروپا، حوزه شنگن و منطقه یورو بوده و با خرید ملک در این کشور، امکانات زیادی را در اختیار مهاجران قرار می‌دهد. این افراد پس از پنج سال اقامت مداوم، می‌توانند مجوز اقامت دائم را دریافت کرده و بعد از گذشت 10 سال، حق تابعیت اسپانیا را نیز به دست آورند. این مسیر، به‌عنوان یک گزینه جذاب در مسیر مهاجرت با سرمایه‌گذاری به نظر می‌رسد، تا با لذت از زندگی در این کشور فراوان، به امکانات کاری و تحصیلی گسترده اروپا دست یابند.

پرتغال، گزینه ای مناسب برای کسب اقامت

از دیگر کشورهایی که با خرید ملک اقامت می‌دهند، می توان به کشور پرتغال اشاره کرد. در این خصوص باید گفت برنامه ویزای طلایی پرتغال به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های اقامتی اروپا شناخته می‌شود. این برنامه با انعطاف‌پذیری بالا، هزینه پایین و مزایای فراوان، سرمایه‌گذاران را جذب می‌کند. اجرای این برنامه از سال 2012 به وسیله مقامات دولتی پرتغال آغاز شد و سپس کشورهای دیگر نیز مانند اسپانیا و یونان این برنامه را برای اعطای اقامت به شهروندان خارجی اجرا کردند. برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال، سرمایه‌گذاران باید مبلغ 500000 یورو را در بخش املاک و مستغلات این کشور سرمایه‌گذاری کنند. این اقدام به‌طور هم‌زمان به افراد و اعضای خانواده‌شان (همسر و فرزندان زیر 18 سال) امکان مجوز اقامت می‌دهد.

هزینه‌های مرتبط با خرید ملک شامل مواردی همچون مالیات بر دارایی، حق تمبر، هزینه‌های اسناد رسمی و ثبت زمین، هزینه‌های تایید و درخواست دولتی و هزینه‌های قانونی نیز باید توسط متقاضی پرداخت شود. همچنین، افراد باید یک حساب بانکی پرتغالی نیز باز کنند و دارای سابقه کیفری پاک و بیمه درمانی کامل باشند.

خرید ملک در مالتا و دریافت اقامت

یکی دیگر از راه‌های مناسب برای مهاجرت به اروپا و دریافت اقامت در یک کشور پیشرفته، خرید ملک در مالتا است. مالتا در مرکز دریای مدیترانه قرار دارد و به‌دلیل آب‌و‌هوای عالی، برخورد دوستانه با مهاجران، نرخ پایین جرم‌و‌جنایت و کیفیت بالای زندگی، از شهرت بسیار خوبی برخوردار است. مدنظر داشته باشید که برای مهاجرت از طریق خرید املاک در مالتا باید خانه‌ای به ارزش 700000 یورو خریداری کنید. با خرید ملک با شرایط گفته شده، مجوز اقامت 5 ساله در این کشور را دریافت خواهید کرد.

اقامت در مالتا از طریق خرید ملک، امکان همراهی هم‌زمان اعضای خانواده (همسر و فرزندان)، تمدید اقامت به‌مدت نامحدود و سفر به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا را به شما می‌دهد. البته توجه داشته باشید که انگلستان عضو منطقه شنگن و اتحادیه اروپا نیست؛ بنابراین متقاضیان کار در این کشور مثل مهاجرت ماما به انگلیس و مشاغل فنی حتی اگر اقامت مالتا را داشته باشند به اخذ ویزای انگلیس نیاز خواهند داشت.

دریافت اقامت فرانسه با خرید ملک

از دیگر کشورهایی که با خرید ملک اقامت می‌دهند، فرانسه است. این کشور یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی است که امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک را فراهم می‌کند. با اخذ اقامت دائم و به دنبال آن پاسپورت فرانسوی، امکان تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاه‌های این کشور وجود دارد. مراحل خرید ملک تا دریافت اقامت در کشور فرانسه به شرح زیر است:

  • با خرید ملک در فرانسه ابتدا یک ویزای اقامت موقت یک ساله از نوع ویزای D فرانسه به فرد داده می‌شود.
  • بعد از اتمام سال اول، ویزای نوع D فرانسه به کارت اقامت موقت تبدیل می‌شود.
  • این کارت پس پایان هر سال از اقامت موقت مهاجر، قابلیت تمدید برای یک سال دیگر را دارد.

افراد بعد از ۴ بار تمدید پی‌در‌پی کارت اقامت موقت و ۵ سال حضور در خاک فرانسه، واجد شرایط دریافت اقامت دائم این کشور محسوب می‌شوند، بعد از اخذ اقامت دائم امکان فروش ملک نیز وجود دارد.

همچنین دسترسی به بازار تجارت بین‌المللی در این کشور یکی دیگر از دلایلی است که بسیاری از متقاضیان مهاجرت، فرانسه را مقصد خود انتخاب می‌کنند. چراکه بعد از خرید ملک و داشتن کارت اقامت یک ساله می‌توانید در هر سال از حضور در این کشور، شرکت ثبت کنید. ثبت شرکت به‌عنوان یکی از شرایط اقامت دائم فرانسه نیز محسوب می‌شود، به‌ویژه راه‌اندازی استارتاپ یکی از راه‌های مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت دائم این کشور به شمار می‌رود.

با مزایای خرید ملک در خارج از کشور به طور کلی آشنا شوید

خرید ملک در خارج از کشور یکی از انتخاب‌های محبوب برای مهاجرت به کشورهای دیگر است. برای این منظور، در ادامه به طور کلی به بررسی مهم ترین مزایای خرید ملک در خارج از کشور خواهیم پرداخت.

سرمایه‌گذاری امن و معتبر

این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که سرمایه‌گذاری امن و معتبر خود را در کشورهای معتبر انجام دهید.

دریافت اقامت برای خود و فرزندان

با خرید ملک در برخی کشورها، می‌توانید برای خود و فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت دریافت کنید، حتی در برخی موارد تا ۲۷ سالگی فرزندان.

دریافت تابعیت برای خود و فرزندان

در بعضی از گزینه‌ها، این امکان وجود دارد که با خرید ملک، تابعیت برای شما و فرزندان زیر ۱۸ سال دریافت شود.

استفاده از تمامی خدمات شهروندی

شما با داشتن اقامت یا تابعیت، می‌توانید از تمامی خدمات شهروندی در کشور موردنظر بهره‌مند شوید.

استفاده از پاسپورت دوم

این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که از پاسپورت دوم جهت سفر به سایر کشورها استفاده کنید.

دریافت اجازه کار مانند شهروندان محلی

افراد با اقامت یا تابعیت ممکن است به‌عنوان شهروندان محلی در کشور موردنظر اجازه کار دریافت کنند.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی بر آن شد تا بررسی کاملی از کشورهایی که با خرید ملک اقامت می‌دهند داشته باشیم. همان‌طور که مطالعه کردید، خرید ملک به‌عنوان راهی برای اقامت در کشورها یکی از مسیرهای محبوب برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری است. کشورهای مختلفی چون اسپانیا، پرتغال، فرانسه، قبرس، و مالتا این امکان را به افراد ارائه می‌دهند. این کشورها با سیاست‌های خود در زمینه سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات، افراد را ترغیب به سرمایه‌گذاری و خرید ملک در ویژگی‌ها و زیبایی‌های فراوان خود می‌کنند. از مزایای این مسیر می‌توان به اقامت بلندمدت، حقوق و مزایای شهروندان، و امکانات تحصیلی و کاری در این کشورها اشاره کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *