contract-for-the-purchase-of-property in-corth-cypru--1

یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در قبرس، خرید ملک در این سرزمین بسیار زیبا و جذاب است.

خرید ملک در قبرس، نه تنها مناسب افرادی است که قصد گذراندن زندگی، دوره‌ی بازنشستگی و … خود را دارند، بلکه به عنوان یک سرمایه گذاری سودآور، مناسب برای کسب درآمد ارزی و … نیز می‌باشد.

یکی از صنایع مهم که در قبرس شمالی، بر رشد اقتصادی این کشور تاثیر بسزایی گذاشته، صنعت ساختمان سازی و معاملات املاک و مستغلات است. بنابراین حضور پررنگ افراد سرمایه گذار و رقابت‌ها در این زمینه کاملا مشهود است.

تسهیلات متنوعی که پروژه‌های مختلف برای خرید ملک در قبرس شمالی، ارائه می‌دهند، می‌تواند موقعیت‌های فوق العاده‌ای را برای خریداران رقم بزند.

در ادامه‌ی این مقاله به شرایط و مراحل خرید ملک و همچنین بررسی نمونه قرارداد خرید ملک در قبرس شمالی می‌پردازیم.

خرید ملک در قبرس شمالی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، نیازمند بررسی کامل پروژه و ملک انتخابی است. چنانچه روند خرید ملک به درستی و با آگاهی طی شده و متناسب با نیازها، اهداف و بودجه‌ی شما باشد، می‌تواند برایتان مفید و سودمند باشد.

گرچه مراحل اداری و شرایط سرمایه گذاری در قبرس شمالی فاقد پیچیدگی است، اما توصیه می‌کنیم که قبل از هر گونه اقدامی، با مشاورانی خبره و مسلط به قوانین و شرایط قبرس شمالی، مشورت کنید.

یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش سرمایه‌ی ریالی ایرانیان، سرمایه گذاری در حوزه‌ی املاک با یکی از با ثبات‌ترین ارزها، در برابر نوسانات بازار ارز و تورم است. واحد پولی رایج در قبرس شمالی، لیر ترکیه است؛ اما این بدان معنا نیست که تمامی هزینه‌ها در این کشور، با لیر انجام می‌شود.

خرید و فروش املاک و مستغلات در قبرس شمالی، با واحد پولی پوند انگلستان انجام می‌گیرد. از آنجایی که این ارز، بسیار با ثبات است، هر ساله ارزش پول شما حفظ می‌شود. همچنین کشور قبرس شمالی، یک کشور در حال توسعه و رشد است؛ و هر ساله حدود 10-15 درصد به ارزش ملک در این کشور افزوده می‌شود.

بنابراین با خرید ملک در قبرس شمالی، نه تنها ارزش سرمایه‌ی ریالی شما حفظ می‌شود. بلکه سود قابل توجهی نیز عایدتان خواهد شد.

در طی سال‌ها‌ی اخیر، قبرس شمالی، جزو امن‌ترین کشورهای دنیا معرفی شده است. کشوری اروپایی، با طبیعت و سواحل بکر و زیبا، که قیمت مسکن در آن، به نسبت سایر کشورهای حوزه‌ی دریای مدیترانه بسیار مقرون به صرفه است.

از دیگر مسائل مهم برای کسانی که قصد مهاجرت، سرمایه گذاری، تحصیل، زندگی و یا کار در قبرس شمالی را دارند، پایین بودن نرخ مالیات بر درآمد است. هر قدر افراد مالیات کمتری بپردازند، کیفیت زندگی بالاتری خواهند داشت.

بیشتر بدانید: قیمت ملک و آپارتمان در قبرس شمالی

سرمایه گذاران خارجی، از این فرصت‌ها به نحو احسن برای کسب سود، بهره می‌برند. اکثر این سرمایه گذاران از کشورهای روسیه، بریتانیا، انگلستان، ایران و کشورهای حوزه‌ی اسکاندیناوی هستند.

contract-for-the-purchase-of-property in-corth-cypru--2

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

برای خرید ملک در قبرس شمالی، نیاز است تا مراحلی به ترتیب و با دقت طی شود. شما می‌توانید در هر مرحله با کمک گرفتن از تخصص مشاوران ما، به بهترین شکل، به اهداف خود دست پیدا کنید. مراحل خرید ملک در قبرس، به صورت زیر است:

 1. انتخاب پروژه و ملک

در این مرحله، باید بر اساس بودجه، نیازها و اهدافتان ملک مورد نظر خود را در بین پروژها انتخاب نمایید.

 1. تهیه و ارسال فرن‌های رزرواسیون ملک، تایید و پرداخت مبلغ مورد نظر
 2. عقد قرارداد به انضمام کلیه‌ی پیوست‌های لازم ( کپی نقشه‌ی تایید شده‌ی ملک، کپی مداک فروشنده، کپی سند ملک )
 3. ارسال اصل قرارداد برای امضا به ایران و دریافت تایید از خریدار ، ارسال قرارداد امضا شده از ایران به قبرس

این مرحله درصورتی که فرد خریدار در ایران ساکن باشد، وجود دارد.

 1. دریافت امضا از فروشنده یا شرکت سازنده‌ی پروژه
 2. ارسال اصل قرارداد نهایی در دو نسخه برای خریدار و فروشنده همراه با 2 امضا
 3. پرداخت کل یا پیش پرداخت از طرف خریدار
 4. در برخی موارد دریافت گواهی عدم سو پیشینه
 5. تحویل ملک

در صورتی که خرید به صورت اقساطی باشد، باید پرداخت اقساط و تمام هزینه‌های ملک صورت بگیرد و بعد از آن پروه‌ی سند خوردن ملک به نام خریدار آغاز و پس از 6 ماه سند تک برگ ورثه‌ای ملک،به صورت قطعی به نام خریدار صادر می‌شود.

چنانچه خرید ملک توسط خریدار به صوت نقدی باشد، علاوه بر تعلق گرفتن تخفیفات به ایشان، پروسه‌ی سند خوردن ملک به نام خریدار، زودتر آغاز می‌شود.

contract-for-the-purchase-of-property in-corth-cypru--3

نمونه قرارداد خرید ملک در قبرس شمالی

قرارداد خرید ملک در قبرس شمالی، در دو نسخه و به زبان انگلیسی تنظیم می‌شود. یک نسخه متعلق به خریدار و نسخه‌ی دوم متعلق به فروشند است؛ که البته هر دو نسخه دارای ارزش و قدرت اجرایی یکسانی هستند.

بهتر است قبل از تنظیم قرارداد خرید ملک، درباره‌ی مبلغ پیش پرداخت، طریقه و زمان بندی پرداخت با مشاوران مسلط به امور ماملات املاک در قبرس شمالی، مشورت کنید. معمولا مبلغ پیش پرداخت بین 500 تا 2 هزار پوند ( با توجه به قیمت ملک ) است.

پس از پرداخت مبلغ تعیین شده، یک رسید رسمی با ذکر مبلغ پرداخت شده، به خریدار ارائه می‌شود. این مبلغ در حقیقت برای رزرو ملک است و از مبلغ اصلی ملک کسر خواهد شد.

پس از گذشت 3 الی 14 روز با پرداخت 25 الی 30 درصد از کل مبلغ، قرارداد اصلی بسته می‌شود. بعد از امضا قرارد اد و دریافت رسید، این معامله در اداره‌ی ثبت قبرس شمالی، ثبت می‌شود. با ثبت این قرارداد در اداره‌ی املاک و اراضی، ثبت رسمی قرارداد، خرید ملک، مالکیت قطعی و حق تملک خریدار میسر می‌شود.

با این کار، حق هرگونه نقل و انتقال از فروشنده گرفته می‌شود. خریدار باید ابتدا برای تمبر مالیاتی به میزان 0.5 درصد از کل قیمت ملک را به اداره‌ی مالیات بپردازد و سپس با پرداخت 15 یورو به اداره‌ی املاک و اراضی، ملک را به نام خود ثبت کند.

contract-for-the-purchase-of-property in-corth-cypru--4

اخذ اقامت با خرید ملک در قبرس شمالی

پس از خرید ملک در قبرس شمالی، بدون توجه به اینکه ملک خریداری شده درحال ساخت است و یا آماده‌ی تحویل، فرد خریدار می‌تواند نسبت به اخذ اقامت قبرس شمالی برای خود و خانواده‌ی خود اقدام نماید. مراحل اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک به شرح زیر است:

 1. انتخاب و خرید ملک متناسب با تعداد اعضای خانواده
 2. ثبت قرارداد منعقد شده بین خریدار و کمپانی سازنده، در اداره‌ی ثبت قبرس شمالی
 3. ایجاد پرونده‌ی مهاجرتی در سایت دولتی امور مهاجرت قبرس شمالی ( با کمک متخصصان در این زمینه )
 4. افتتاح حساب بانکی جهت دریافت نامه‌ی تمکن مالی از بانک
 5. انجام آزمایشات پزشکی مربوطه توسط اعضای خانواده
 6. اخذ اقامت دائم خانوادگی ( دریافت کارت اقامت )

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی

در جدول زیر حدود قیمت خرید ملک در قبرس شمالی را مشاهده می‌کنید.

نوع ملک تعداد اتاق خواب / نوع شروع قیمت از ( پوند )
آپارتمان 0 70 هزار
آپارتمان 1 90 هزار
آپارتمان 2 130 هزار
ویلا دو قلو 170 هزار
ویلا مستقل 200 هزار

خرید ملک در قبرس شمالی، عموما به صورت اقساط است. یعنی شما با پرداخت حداقل 30 درصد از کل مبلغ ملک، آن را خریداری کرده و سپس مابقی مبلغ را در اقساط بلند مدت بدون بهره پرداخت می‌کنید.

contract-for-the-purchase-of-property in-corth-cypru--5

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی، متناسب با هدف از خرید ملک متفاوت است؛ اما به طور کلی، خرید ملک، اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی مزایایی دارد که در لیست زیر برخی از آن‌ها را مشاهده می‌کنید:

 • امنیت بالا ( پایین بودن نرخ جرم )
 • مالیات اندک
 • هزینه‌های پایین زندگی
 • امکان خرید اقساطی ملک
 • آب و هوای معتدل و مدیترانه‌ای
 • پایین بودن قیمت مسکن نسبت به سایر کشورهای حوزه‌ی دریای مدیترانه
 • خرید ملک با پوند انگلستان
 • وجود دانشگاه‌های بین المللی و معتبر
 • اقتصاد رو به رشد

در کنار مزایای عمومی که برای همه‌ی سرمایه گذاران در زمینه‌ی خرید ملک در قبرس شمالی وجود دارد، برخی از مزیت‌ها مختص ایرانیان است. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • نرخ برابری لیر و ریال نزدیک به هم هستند. بنابراین ایرانیان سرمایه‌ی بیشتری در این کشور خواهند داشت.
 • نزدیکی قبرس شمالی به ایران، سهولت سفر و هزینه‌ی پایین رفت و آمد به قبرس شمالی
 • ایرانیاین برای ورود به قبرس شمالی، نیازی به دریافت ویزای خاصی ندارند. تنها ویزای فرودگاهی کفایت می‌کند.
5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک گذاری :

زهرا مهمانپرستAuthor posts

من زهرا مهمانپرست دارای مدرک لیسانس حسابداری هستم. از کودکی علاقه به نوشتن داشتم. طی سال‌هایی که مشغول به کار در زمینه‌ی مالی بودم، به کار ترجمه و خلاصه نویسی متون هم می‌پرداختم.زمانی که متوجه شدم پتانسیلم توی زمینه‌ی نویسندگی بیشتر از مسئله‌ی مالی هست، با یادگیری اصول و قواعد تولید محتوا یونیک، سئو، مقاله نویسی، کار با انواع قالب‌های سایت و … مسیر شغلیم رو تغییر دادم و الان نسبت به قبل خیلی خوشحال‌تر و موفق‌تر هستم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *