مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی

قبرس شمالی این روزها به یک مقصد محبوب مهاجرت بین ایرانی‌ها تبدیل شده که رفته رفته شرایط زندگی در آن بهبود می‌یابد. دانستن مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی می‌تواند معیار خوبی برای تصمیم گیری شما باشد. پس اگر از بین کشورهای مختلف، قبرس شمالی را نیز در گزینه‌های خود دارید، اطلاعات این مقاله قطعا برایتان مفید خواهد بود.

معرفی کشور قبرس شمالی

قبرس شمالی جزیره‌ای در مدیترانه‌ است که بسیاری از کشورهای جهان آن را بخشی از ترکیه میدانند. اما دیر زمانی است که قبرس، به دو بخش قبرس شمالی و جنوبی تقسیم شده و بخش ترک‌ نشین آن، به عنوان قبرس شمالی از سمت ترکیه و برخی دیگر از کشورها، به رسمیت شناخته شده است.

معرفی کشور قبرس شمالی

این کشور، در حال حاضر در مسیر رشد و پیشرفت زیادی قرار دارد و به همین علت جذب مهاجر و سرمایه‌گذار را در دستور کار خود گذاشته است؛ در ادامه به برخی از مزایای مهاجرت به این کشور اشاره خواهیم کرد.

مزایای زندگی در قبرس شمالی

قبرس شمالی به نسبت اینکه در مسیر پیشرفت قرار دارد، در مقایسه با بسیاری از کشورهای هم رده‌ و یا حتی توسعه یافته‌تر از خود، مهاجرپذیرتر است. در واقع سیاست‌های آن به گونه‌ای بوده است که در تلاش است با استفاه از سرمایه، استعداد و ایده مهاجران، مسیر توسعه کشور خود را هموارتر کند. ازجمله مهمترین مزایای زندگی در قبرس شمالی عبارتند از؛

 • آب و هوای دلپذیر
 • طبیعت بکر
 • تسلط شهروندان به انگلیسی
 • خدمات درمانی پیشرفته
 • آلودگی پایین
 • سرعت اینترنت بالا
 • نزدیک بودن به ایران
 • مالیات پایین

آب و هوای دلپذیر

قبرس شمالی به علت مجاورت با دریا، همواره گرم و مرطوب است. این کشور روزهای تابستانی زیادی را تجربه می‌کند ولی در عین حال کشوری ۴ فصل است که ساکنانش هوای پاییزی مطبوع را نیز تجربه خواهند کرد.

طبیعت بکر

قبرس شمالی در عین کوچکی مناظر چشم نواز زیبا و متنوعی را در خود جای داده که یکی از مهمترین دلایل برای پیشرفت صنعت توریسم در این کشور می‌باشد. طبیعت بی‌نظیر و دلچسب، این کشور را تبدیل به مقصد عکاسی بسیاری از افراد کرده است.

امنیت بالا

از آن جایی که قبرس جمعیت بالایی ندارد، قطعا کنترل جرم و جنایت در آن برای پلیس سختگیر و وظیفه شناسی مانند پلیس قبرس شمالی، کار سخت و پیچیده‌ای نیست. پس با خیال راحت از سفر و زندگی در قبرس شمالی لذت ببرید و بدانید امنیت این کشور را در هیچ کدام از کشورهای مجاور آن پیدا نخواهید کرد.

تسلط شهروندان به زبان انگلیسی

زبان رسمی مردم قبرس شمالی زبان ترکی استانبولی است اما جالب است بدانید که اکثر افراد در آنجا یا بیشتر از انگلیسی استفاده میکنند یا تسلط کافی برای برقراری ارتباط به انگلیسی را دارند پس اگر در ابتدای امر ترکی شما ضعیف بود،‌ نگران نباشید.

مزایا زندگی در قبرس شمالی

خدمات درمانی پیشرفته

بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در قبرس شمالی، چه خصوصی و چه دولتی، از امکانات پیشرفته، محیطی بهداشتی و کادری مجرب و حرفه‌ای برخوردارند و شما به عنوان شهروند قبرس شمالی می‌توانید به صورت کاملا رایگان از خدمات بیمارستان‌های دولتی این کشور استفاده کنید

نرخ پایین آلودگی

آلودگی هوا در قبرس شمالی به علت وزش بادهای مدیترانه‌ای و همچنین عدم وجود صنایع سنگین و آلاینده در این کشور، بسیار پایین است. همین هوای پاک یکی از معیارهایی است که افراد در بازنشستگی، زندگی در قبرس شمالی را انتخاب می‌کنند.

 

سرعت بالای اینترنت

اینترنت قبرس شمالی به علت زیرساخت‌های خوبی که دارد، از سریعترین اینترنت‌ها محسوب می‌شود. شاید دلیل ارائه‌ی این خدمت با این کیفیت بالا وجود شرکت‌های فراوانی است که در قبرس شمالی وجود دارند و نیاز به یک اینترنت بی نقص دارند تا بتوانند به صورت دورکاری به مدیریت کارهای خود بپردازند.

 

نزدیک بودن به ایران

یکی از مشکلاتی مردم و به ویژه ایرانی‌ها هنگام مهاجرت دارند، دوری از خانواده است. به همین علت است که افرادی که تصمیم به مهاجرت میگیرند قبل از بررسی کشورهای آمریکایی، به کشورهای اطراف فکر میکنند‌. قبرس شمالی نیز مانند ترکیه از لحاظ جغرافیایی به ایران نزدیک است و رفت و آمد بین این دو کشور آن قدر گران و زمان‌بر نیست.

 

معایب زندگی در قبرس شمالی

به یاد داشته باشید هیچ کشوری نیست که بتواند همه‌ی آرمان‌های شما برای زندگی را تداعی کند. مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی در کنار هم هستند و شما باید خودتان تصمیم بگیرید که مزایای آن، ارزش تحمل معایب را دارد یا خیر‌. از جمله معایب زندگی در قبرس شمالی عبارتند از؛

 • محدودیت تفریحات
 • دستمزدهای پایین
 • تنوع پایین کالاها
 • کار دانشجویی محدود
 • شانس کم برای دریافت اقامت دائم
 • حمل و نقل دشوار

دستمزدهای پایین

قبرس شمالی کشوری ارزان است و ارزش پول آن خیلی بالا نیست‌ اما به همان نسبت هزینه‌های کم، دستمزد پایینی نیز خواهید داشت. شرط درآمد خوب در قبرس شمالی سرمایه گذاری و ثبت شرکت شخضی میباشد.

 

محدودیت تفریحات

قبرس شمالی کشوری توریستی است که اکثر شهرهای آن نیز خدمات زیادی برای توریست‌ها ارائه می‌کنند اما با توجه به جمعیت پایینی که دارد برای صاحبان این مشاغل به صرفه نیست که بخواهند تمام وقت این خدمات را ارائه دهند و اکثر آن‌ها پس از پایان فصل پر از توریست این کشور، امکانات تفریحی خود را تعطیل می‌کنند.

معایب زندگی در قبرس شمالی

تنوع پایین کالاها

اگر از یک کلانشهر به قبرس شمالی سفر میکنید یادتان باشد این کشور، جزیره‌ای کوچک است با جمعیت محدود که سلایق و عادات مصرفی روتینی دارند پس برعکس خیلی از کشورها خبری از مراکز خرید گوناگون و تنوع برندها نیست.

 

کار دانشجویی محدود

به غیر از مواردی خاص، اکثر افرادی که به قبرس شمالی مهاجرت تحصیلی کرده‌اند، با مشکل کار رو به رو هستند. پس برای اینکه با خیال راحت سالهای دانشجویی را بگذرانید، سعی کنید با سرمایه‌ی صفر اقدام نکنید.

شانس کم برای دریافت اقامت دائم

با وجود اینکه شما بعد از مهاجرت قانونی و با دریافت کارت شهروندی میتوانید از همه‌ی امکانات آن استفاده کنید، دریافت قامت دائم در قبرس شمالی پروسه‌ای سخت و زمان‌بر است و باید حداقل ۱۰ سال از مهاجرت شما گذشته باشد تا شرایط آن فراهم شود.

حمل و نقل دشوار

حمل و نقل عمومی قبرس شمالی پیشرفت زیادی نکرده است و فعلا خبری از مترو و BRT و… نیست. از طرفی جاده‌های این کشور کاملا تکمیل نشده و رفت و آمد بین شهری کمی دشوار خواهد بود.

هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی

تا اینجا به مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی پرداختیم تا شما بتوانید با بررسی آن‌ها تصمیم بگیرید که آیا این کشور میتواند پاسخگوی توقعات شما باشد یا خیر. اما فراموش نکنید مهمترین فاکتوری که قبل از مهاجرت باید به آن بپردازید، هزینه‌ها و درآمد احتمالی در کشور مقصد است. میتوان گفت قبرس شمالی بهترین و ارزان‌ترین گزینه برای تجربه‌ی یک زندگی آرام، بی دغدغه با سبک اروپایی است‌. در جدول زیر مهمترین مخارج زندگی در قبرس شمالی آورده شده است.

 
هزینه قیمت بر حسب لیر ترکیه
حمل و نقل شهری ماهیانه 200
قبوض ماهیانه 460
اجاره ماهیانه منزل 1 خوابه 1800
یک وعده غذایی در رستوران 30
هر لیتر بنزین 6.86

اگر میخواهید اطلاعات دقیقتری در رابطه با هزینه‌های مهاجرت و زندگی در قبرس شمالی به دست آورید به صفحه‌ی اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی مراجعه کنید.

روش‌های سرمایه گذاری و مهاجرت به قبرس شمالی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی سوددهی بسیار زیادی دارد و بسیاری از افراد بعد از تحقیق دربارع مزایای آن ترغیب به انجام این سرمایه گذاری میشوند تا هم سرمایه آنها در عرض چند سال چندین برابر شود و هم بتوانند از این طریق اقامت قبرس شمالی را به دست بیاورند. اگر میخواهید در این بار بیشتر بدانید روی سرمایه گذاری در قبرس شمالی، کلیک کنید و با مشاوران شرکت مهاجرتی  زیتون در ارتباط باشید.

4.5/5 - (8 امتیاز)
اشتراک گذاری :

زهرا مهمانپرستAuthor posts

من زهرا مهمانپرست دارای مدرک لیسانس حسابداری هستم. از کودکی علاقه به نوشتن داشتم. طی سال‌هایی که مشغول به کار در زمینه‌ی مالی بودم، به کار ترجمه و خلاصه نویسی متون هم می‌پرداختم.زمانی که متوجه شدم پتانسیلم توی زمینه‌ی نویسندگی بیشتر از مسئله‌ی مالی هست، با یادگیری اصول و قواعد تولید محتوا یونیک، سئو، مقاله نویسی، کار با انواع قالب‌های سایت و … مسیر شغلیم رو تغییر دادم و الان نسبت به قبل خیلی خوشحال‌تر و موفق‌تر هستم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *