family-immigration-1

از گذشته، بسیاری از افراد، برای ارتقا سطح کیفیت رفاه و زندگی، افزایش درآمد، تحصیل و … اقدام به مهاجرت می‌کنند. در بسیاری از موارد، افراد به صورت خانوادگی دست به مهاجرت می‌زنند. گرچه مهاجرت به تنهایی پروسه‌ای هیجان انگیز است، اما مهاجرت به صورت خانوادگی هیجانات بیشتری دارد.

زمانی که فرد، به صورت تنهایی مهاجرت می‌کند، یک سری پارامتر‌های خاص را بررسی می‌کند ولی اگر قرار باشد مهاجرت به همراه خانواده صورت بگیرد، پارامترهای بسیار بیشتری را باید مد نظر داشته باشید.

اطلاعات بیشتری بدست بیاورید و با حساسیت بیشتری به بررسی اطلاعات کسب شده بپردازید.

در اینکه کدام کشور با شرایط شما منطبق است، یک بررسی همه جانبه می‌خواد و از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. ما در ادامه‌ی این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم که برای مهاجرت خانوادگی کدام کشور مناسبتر است؟

اگر شما هم در فکر مهاجرت خانوادگی هستید، با ما همراه شوید.

فاکتورهای مهم برای مهاجرت خانوادگی

گرچه شرایط هر خانواده با خانواده‌ی دیگر متفاوت است اما برخی از فاکتورها، به طور کلی و برای تمام خانواده‌هایی که قصد مهاجرت دارند باید بررسی شود تا بتوانند بهترین گزینه را برای خودشان انتخاب کنند.

فاکتورهایی که به واسطه‌ی آن‌ها می‌توانید متوجه شوید که برای مهاجرت خانوادگی کدام کشور مناسب تر است به شرح زیر می‌باشند:

  • امنیت
  • ثبات اقتصادی
  • شرایط خدمات بهداشت و درمان خوب
  • محیط زندگی و فرهنگ مناسب
  • سیستم آموزشی خوب
  • سطح کیفی زندگی

میزان امنیت یک کشور همیشه در صدر مهم‌ترین فاکتورها وجود دارد.

family-immigration-2

برای مهاجرت خانوادگی کدام کشور مناسب تر است؟

برخی از کشورها به دلایل مختلف و بنا بر سیاست‌های دولت آن کشور، شرایط را برای مهاجرت خانوادگی آسان‌تر از مهاجرت فردی می‌گیرند. به طور مثال،کشور کانادا به دلیل اینکه اهمیت زیادی به خانواده و بودن کنار هم می‌دهد، شرایط مهاجرت خانوادگی را بهتر از سایر روش‌ها فراهم کرده است.

در ادامه به معرفی برخی از کشورهایی که مهاجرت خانوادگی را آسان می‌گیرند می‌پردازیم و پارامترهای مهمی که باعث محبوبیت آن‌ها می‌شود را بررسی می‌کنیم.

کانادا

کانادا در صدر جدول همه‌ی موارد مهاجرت اعم از تحصیلی، کاری، خانوادگی و  … قرار دارد. استانداردهای زندگی در این کشور در سطح مطلوبی قرار دارد. در یک کلام، کانادا بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگس است.

کشور کانادا برای اینکه خانواده بتوانند در کنار یکدیگر باشند، شرایط ویژه‌ای را فراهم می‌کند. به طور مثال از طریق برنامه‌ی اسپانسرشیپ، به راحتی این امر امکان پذیر است. کانادا یک کشور وسیع و کم جمعیت است. هر ساله با توجه به برنامه‌های مهاجرپذیری که این کشور دارد، انبوهی از افراد از سراسر دنیا متقاضی مهاجرت به این کشور می‌شوند.

چنانچه تخصص و مهارت خاصی هم داشته باشید، دولت کانادا، تسهیلات بسیاری را برای دریافت اقامت و اجازه‌ی کار برایتان در نظر دارد.

برخی از پارامترهای مهم درباره‌ی کانادا را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

پارامترهانمره
کیفیت زندگی97.9
محوریت خانواده98.6
قدرت خرید مردم15.3
بازار کار خوب100.0A
ثبات اقتصادی96.0
کیفیت نظام آموزشی92.9
کیفیت نظام سلامت89.4
آب و هوای مطبوع23.4
امنیت بالا91.0

کانادا یک کشور مهاجرپذیر و چند فرهنگی است. آن‌ها تمام فرهنگ‌ها را محترم شمرده و نگاه نژاد پرستانه ندارند. بنابراین تفاوتی ندارد که شما چه رنگ پوست، زبان، دین و … دارید، در هر صورت در کانادا امنیت و آرامش دارید.

استرالیا

اگر قصد مهاجرت دارید و دارای تخصص و مهارتی هستید، استرالیا یک مقصد بی‌نظیر برای شما است. این کشور، امنیت اجتماعی بالایی دارد. یکی از ویژگی‌های اصلی استرالیا، طبیعت بی‌نظیر و تنوع زیست بوم این کشور زیبا است.

معروف‌ترین شهرهای استرالیا یعنی سیدنی و ملبورن، در صدر برترین شهرهای مسکونی این کشور قرار دارند. فرهنگ غنی و مهاجرپذیر باعث شده تا این کشور جزو بهترین مقاصد برای مهاجرت خانوادگی باشد.

دولت استرالیا برای مقاصد بلند مدت توسعه‌ی روابط بین المللی و روادید و برای ساخت کشور قدرتمند و پایدار، برنامه‌های جذب مهاجر بسیاری در نظر گرفته است.

در جدول زیر، پارامترهای مهم برای بررسی کشور استرالیا و شرایطش را مشاهده می‌کنید:

پارامترهانمره
کیفیت زندگی85.7
محوریت خانواده100.0
قدرت خرید مردم8.3
بازار کار خوب95.8
ثبات اقتصادی93.1
کیفیت نظام آموزشی65.3
کیفیت نظام سلامت63.3
آب و هوای مطبوع72.2
وجود امنیت86.9
ثبات سیاسی86.6
family-immigration-3

قبرس شمالی

قبرس شمالی، یک کشور امن و آرام است که به دلایل بسیاری برای مهاجرت خانوادگی به خصوص خانواده‌های ایرانی، بسیار عالی است. این کشور فرهنگی غنی و نزدیک به فرهنگ ایرانی دارد. هزینه‌های زندگی و تحصیل در آن پایین است.

قبرس شمالی، یک کشور در حال توسعه با قابلیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار برای سرمایه گذاری و کار است. به طور مثال شما با خرید ملک در قبرس شمالی علاوه بر اینکه سرمایه گذاری مطمئنی انجام می‌دهید، می‌توانید برای خود و خانواده‌تان اقامت این کشور را بدست بیاورید.

نیازی نیست تمام مبلغ ملک را یکجا بپردازید. برای صاحب ملک شدن در این کشور، کافیست حداقل 30 درصد از کل مبلغ را بپردازید و مابقی مبلغ را در اقساط بلند مدت و بدون بهره بپردازید. در همین حین می‌توانید برای دریافت اقامت اقدام کنید.

نرخ مالیات در قبرس شمالی، پایین بوده و نسبت درآمد و هزینه‌های زندگی متناسب است. بنابراین اگر قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید، به شما تبریک می‌گوییم این کشور برای اقامت خانوادگی جزو بهترین کشورها است.

آلمان

کشور آلمان یکی از ثروتمندترین مناطق در اروپا است. این کشور دارای کارخانه‌جات بسیار و قدرت مهندسی بسیار برتری است.  همین امر باعث شده تا بازار کار و فرصت‌های شغلی نیز در این کشور بسیار عالی باشد. چه برای بومیان و چه برای مهاجرین این یک امتیاز محسوب می‌شود.

شما با دریافت اقامت کشور آلمان می‌توانید بدون آنکه نیازی به دریافت ویزا باشد، به سایر کشورهای اروپایی سفر کنید.

در جدول زیر پارامترهای مهم برای مهاجرت خانوادگیدر قبرس شمالی را مشاهده می‌کنید:

پارامترهانمره
کیفیت زندگی90.0
خانواده محوری69.8
قدرت خرید مردم8.5
بازار کار خوب100.0
ثبات اقتصادی98.6
کیفیت نظام آموزشی93.0
کیفیت نظام سلامت94.6
آب و هوای مطبوع15.9
 میزان امنیت71.9
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری :

زهرا مهمانپرستAuthor posts

من زهرا مهمانپرست دارای مدرک لیسانس حسابداری هستم. از کودکی علاقه به نوشتن داشتم. طی سال‌هایی که مشغول به کار در زمینه‌ی مالی بودم، به کار ترجمه و خلاصه نویسی متون هم می‌پرداختم.زمانی که متوجه شدم پتانسیلم توی زمینه‌ی نویسندگی بیشتر از مسئله‌ی مالی هست، با یادگیری اصول و قواعد تولید محتوا یونیک، سئو، مقاله نویسی، کار با انواع قالب‌های سایت و … مسیر شغلیم رو تغییر دادم و الان نسبت به قبل خیلی خوشحال‌تر و موفق‌تر هستم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *