اگر قصد مهاجرت به قبرس شمالی و زندگی در این منطقه را دارید، یکی از اقداماتی که می‌تواند به راحتی بر روی رفاه شما و خانواده‌تان تاثیر بگذارد، خرید خودرو است. خوشبختانه قیمت خودرو در قبرس شمالی نسبت به ایران بسیار مناسب‌تر است. این امکان برای شما وجود دارد که با پرداخت هزینه کمی، خودروهای لوکس و به‌روز دنیا را خریداری کرده و از آنها لذت ببرید.

همچنین ناگفته نماند که اگر شما یک سرمایه‌گذار هستید که ممکن است تنها یک یا دو ماه در سال در این کشور باشد، توصیه می‌شود که از خودروهای اجاره ای استفاده کنید. در قبرس شمالی افراد می توانند از خودروهای اجاره ای نیز با قیمت های مشخص، استفاده کنند. همچنین، اگر دانشجویی هستید و قصد دارید مدتی را به درس خواندن در این کشور اختصاص دهید، باتوجه‌به قیمت مناسب خودروها، پیشنهاد می‌شود خودرویی مناسب باتوجه‌به بودجه ای که درنظر گرفته اید، تهیه کنید. برای این منظور، در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی کامل قیمت خودرو در قبرس شمالی بپردازیم.

همه چیز درباره قیمت خودرو در قبرس شمالی

در قبرس شمالی، تنوع زیادی از خودروها از برندهای مختلف به چشم می‌خورد. به عنوان مثال، خودروهای تویوتا، نیسان، بنز، بی‌ام‌و، مازراتی، فولکس‌واگن، مزدا، رنو، مینی کوپر، آستون مارتین، لند روور، پورشه، آئودی و خودروهای کره‌ای نظیر کیا و هیوندای و … در این بازار موجود هستند.

نکته جالب این است که صنعت خودروسازی در قبرس شمالی به عنوان یکی از کوچک‌ترین صنایع این کشور محسوب می‌شود و در میان کشورهای اروپایی نیز، قبرس شمالی در رده آخر از نظر حجم صنعت خودروسازی قرار دارد.

با این حال، در سال 2017، با ایجاد یک تحول عظیم در بازار خودروهای داخلی، موفق به رشد 25 درصدی شده و این امر به نفع مردم این کشور آورده است. بسیاری از خودروهای موجود در قبرس، خودروهای دست دوم وارداتی از ژاپن و انگلیس هستند. به همین دلیل بازار خودروهای ژاپنی در قبرس شمالی رونق خوبی دارد. هرچند خودروهای لوکس و صفر کیلومتر نیز در این بازار موجود هستند، اما باید در نظر داشت که ممکن است هنگام فروش، قیمت خودروهای لوکس مانند بنز و بی‌ام‌و کاهش بیشتری داشته باشد.

در صورت نیاز به خرید خودرو دست دوم، وضعیت فنی خودرو بسیار بر ارزش آن تأثیر می‌گذارد. البته باید به یاد داشت که در صورت وجود نقص در خودرو، قیمت آن هنگام فروش به شدت کاهش خواهد یافت. بنابراین، اگر قصد دارید برای همیشه در این منطقه زندگی کنید و به دنبال اقامت قبرس شمالی هستید، بهتر است از ابتدا به خرید یک خودروی سالم خریداری کنید.

قیمت خودرو در قبرس شمالی بر اساس پوند انگلیس محاسبه می‌شود. به‌طورکلی، برای خرید خودرو در این کشور، از پوند انگلیس استفاده می‌شود که برخی از خریدهای دیگر نظیر وسایل برقی بزرگ و معاملات ملکی نیز از همین ارز استفاده می‌کنند. باتوجه‌به عدم تأثیر تورم بر پوند انگلیس، در زمان فروش، خسارت ناشی از افت ارزش پول تجربه نخواهید کرد.

ناگفته نماند که باتوجه‌به موقعیت جغرافیایی قبرس شمالی به‌صورت جزیره‌ای، واردات خودرو به این کشور کمی دشوار است و این امر یکی از اصلی‌ترین عواملی است که باعث افزایش هزینه واردات خودرو به این کشور می‌شود. به عبارت دیگر، اگر به دنبال خودرویی از کشور خارج از قبرس شمالی هستید، باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. همچنین، هزینه انتقال سند، هزینه پلاک و هزینه مرتبط با مالیات نیز باید در محاسبه قیمت خودرو در قبرس شمالی مدنظر قرار گیرد.

اصولاً قیمت خودروهای ژاپنی و اروپایی در قبرس، نسبت به قیمت همان خودروها در کشورهای اروپایی کمی بیشتر است. با این حال، همچنان بسیار ارزانتر از بازار خودرو در ایران می‌باشد.

نحوه خرید ماشین در قبرس شمالی

برای خرید خودرو در قبرس شمالی، ابتدا الزامی است که نسبت به انواع ماشین و برندهای موجود در قبرس شمالی تحقیقاتی کاملی داشته باشید تا تا گزینه‌ای که بهترین تطابق با نیازها و بودجه شما را دارد، انتخاب گردد. اگر قصد خرید ماشین در قبرس شمالی را دارید، می‌توانید با مراجعه به نمایشگاه‌های مختلف در شهرهای قبرس، برند و مدل ماشین دلخواه خود را باتوجه‌به بودجه مد نظر خود انتخاب کرده و با درخواست تست درایو، عملکرد و راحتی وسیله نقلیه را ارزیابی کنید. همچنین، با مراجعه به وبسایت‌های مختلف مانند kktcaraba.com و … اطلاعات بیشتری در مورد برند و مدل انتخابیتان کسب کنید.

در این وبسایت‌ها، امکان خرید ماشین از افراد حتی وجود دارد و شما می‌توانید اتومبیل مورد نظر خود را با قیمت مناسب‌تری نسبت به نمایشگاه‌ها به دست آورید.

مهمترین موضوع در فرآیند خرید ماشین در قبرس شمالی، سهولت انجام این کار در مقایسه با ایران است. در قبرس شمالی، اکثر خودروها با پلاک فروخته می‌شوند و برای خرید ماشین، شما تنها نیاز به مراجعه به وبت اتومبیل با نام خود دارید و با مشکلات رایج در زمان خرید ماشین در ایران مواجه نخواهید شد.

قیمت اجاره خودرو در قبرس شمالی

اغلب گردشگران و مسافران در هنگام ورود به کشور قبرس شمالی به دنبال اجاره خودرو برای رفت و آمد به منظور جلوگیری از هر گونه مشکل می‌باشند. بنابراین، افرادی که قصد دارند در ایام تعطیلات همراه با دوستان و خانواده خود بین شهرهای مختلف کشور قبرس شمالی سفر کنند، بهتر است به اجاره خودرو فکر کنند. به خصوص اگر شما تنها چند ماه در این کشور اقامت دارید، اجاره خودرو به جای خرید آن انتخاب مناسب‌تری به حساب می‌آید. زیرا اگر قرار باشد پس از چند ماه به کشور خود بازگردید، ممکن است در فروش خودرو ضرر کنید. اما در مورد اجاره روزانه ماشین، چنین خطری وجود ندارد.

شرکت‌های اجاره‌دهنده ماشین در کشور قبرس شمالی، براساس نوع خودروی اجاره شده، تعداد روزهایی که ماشین را اجاره می‌دهید و نیز بر اساس هزینه‌های سالانه جهت اجاره خودرو، موظف به ارائه لیستی از قیمت‌ها به شما هستند. برای اجاره، شما باید پاسپورت یا کارت اقامت خود را در کشور قبرس شمالی به مراکز اجاره‌دهنده خودرو تحویل دهید. همچنین، لازم است مدارک شخصی و گواهینامه خود را کپی کنید و یک نسخه از کپی را به آن‌ها تحویل دهید.

هزینه های نگهداری خودرو در قبرس شمالی

اکنون که با قیمت خودرو در قبرس شمالی آشنا شده ایم، بد نیست بررسی کوتاهی از هزینه های نگهداری خودرو در این کشور نیز داشته باشیم. در این خصوص باید گفت برای بررسی هزینه های خودرو در این منطقه، لازم است به جوانب مختلف توجه کنیم. به عنوان مثال، فرض کنید که یک خودرو خریداری کرده‌اید، در این صورت، مراقبت از خودرو نیازمند هزینه‌هایی می‌شود. بنابراین، هزینه‌های مرتبط با سرویس خودرو، مصرف بنزین، تعمیرات در صورت نیاز یا حتی در صورت وقوع حادثه، و همچنین هزینه بیمه خودرو، از جمله مواردی هستند که بخش اساسی از هزینه‌های نگهداری خودرو در کشور قبرس شمالی را تشکیل می‌دهند.

 در هر سال، نوسانات قیمت بنزین نیز بر هزینه‌های سالانه خودرو در قبرس شمالی تأثیر می‌گذارد. همچنین، شرکت‌های بیمه در هر سال نرخ بیمه شخص ثالث برای خودرو و سایر بیمه‌ها را افزایش می‌دهند. به همین دلیل، شما باید در هر سال هزینه‌های مرتبط با نگهداری از خودرو را جداگانه از سال‌های گذشته محاسبه کنید.

بازار خودرو در قبرس شمالی

در خصوص بازار خودرو در قبرس شمالی باید اظهار کنیم که این کشور دارای ضعیف‌ترین و کوچکترین صنعت خودروسازی است. در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳، قبرس شمالی با تجربه یک شکست عجیب در صنعت خودروسازی روبه‌رو شد. پس از آن، کمی پیشرفت در بازار خودروهای داخلی این کشور مشاهده شد. با این حال، متأسفانه از سال ۲۰۱۹، مسیر منفی در صنعت خودروسازی قبرس شمالی دوباره شروع شده و حتی به نزدیک ۱۷ درصد با شکست مواجه گشته است. به هر حال، این نوسانات تأثیر گذاری را بر هزینه‌های خودرو داشته‌اند.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی بر آن شد تا بررسی کاملی از قیمت خودرو در قبرس شمالی داشته باشیم. همان‌طور که مطالعه کردید، در قبرس شمالی، قیمت خودروها تحت‌تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد. شرایط بازار خودرو در قبرس شمالی نشان‌دهنده ضعف و کوچک بودن صنعت خودروسازی در این کشور است، که ممکن است به تغییرات ناپیوسته در قیمت‌ها منجر شود.

همچنین، باتوجه‌به اینکه اکثر خودروها از خارج از کشور وارد می‌شوند، هزینه‌های واردات و مالیات‌های مرتبط با آن‌ها افزایش قیمت را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. برخی از افراد به دلیل قیمت مناسب‌تر خودروها در قبرس شمالی، به خرید خودرو از این کشور تمایل دارند، اما نوسانات در بازار و عدم پایداری صنعت خودروسازی می‌تواند تصمیم‌گیری را تحت‌تأثیر قرار دهد. اما به‌طورکلی باید گفت قیمت خودرو در قبرس شمالی نسبت به ایران، بسیار کمتر است.

 

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *