شرایط و قوانین خرید ملک در قبرس شمالی

قبرس شمالی از کشورهای مدیترانه‌ایست که هدف مهاجرت و سرمایه‌گذاری بسیاری شده‌ است؛ از این رو دانستن قوانین و شرایط خرید ملک در قبرس شمالی می‌تواند شروع خوبی برای تحقیقات شما در رابطه با این کشور باشد و نقشه راه برای اخذ اقامت را برای شما روشن سازد. در این مقاله سعی داریم ضمن معرفی مختصر این کشور به بسیاری از سوالات شما درباره‌ی شرایط و قوانی خرید ملک در قبرس شمالی پاسخ دهیم.

معرفی کشور قبرس شمالی

قبرس شمالی یک جزیره در جنوب ترکیه است که کاملاً مستقل از ترکیه می‌باشد و این کشور و سایر کشورهایی که با آن ارتباط سیاسی دارند آن را به رسمیت می‌شناسند. قبرس شمالی با وجود اینکه توسط اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته نشده است، یکی از امن‌ترین و مرفه‌ترین کشورهای اروپاست که نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد. این کشور به علت هزینه پایین زندگی در مقایسه با سایر بخش‌های اروپا، گزینه‌ای محبوب میان افرادیست که قصد مهاجرت دارند؛ نزدیکی ابن کشور به ایران و نرخ پایین بیکاری (کمتر از ۵٪) در قبرس شمالی، بسیاری از ایرانیان را به فکر خرید ملک در قبرس شمالی و اخذ اقامت از این طریق انداخته است.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

یکی از محبوب‌ترین و منطقی‌ترین روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی خرید ملک در این کشور است که با وجود شرایط مساعد رفاهی و کاری در این کشور، گزینه‌ی دور از دسترسی نیست!

شرایط و قوانین خرید ملک در قبرس شمالی

از مهمترین دلایلی که شرایط خرید ملک در قبرس شمالی به صرفه و پر مزیت است و احتمالا بارها به شما پیشنهاد شده است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • هزینه و قیمت‌های پایینتر از سایر کشورهای اروپایی
 • امکان اخذ پاسپورت و اقامت دائم قبرس شمالی به این روش
 • رشد سالانه‌ی نرخ سرمایه گذاری ملک در این کشور
 • امنیت و آرامش بالا
 • هزینه‌ی روزمره و تحصیلی معقول
 • موقعیت جغرافیایی مناسب و نزدیک به ایران
 • مردم گرم و صمیمی با فرهنگ مشابه ایرانیان

شرایط و قوانین خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی یک روش سرمایه‌گذاری معقول است که خیلی از افرادی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند، به آن روی آورده‌اند. البته خرید ملک محدودیت‌هایی دارد و ما در این بخش به مهمترین شرایط و قوانین خرید ملک در قبرس شمالی اشاره میکنیم. اولین و بدیهی‌ترین شرط آن، شرایط سنی است؛ خریدار حتما باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد. دومین قانون خرید ملک در قبرس شمالی این است که به عنوان یک مهاجر یا سرمایه‌گذار خارجی، هر نفر و هر زوج تنها می‌توانند یک ملک داشته باشند که مساحت آن حداکثر ۱۳۳۸ متر مربع باشد. مهم‌ترین شرایطی که نظر مهاجرین و سرمایه گذاران را جلب کرده است، قیمت ملک در قبرس شمالی است که در مقایسه با قبرس جنوبی و کشورهایی مثل اسپانیا بسیار مناسب و حتی نصف قیمت آنهاست.

قیمت ملک در قبرس شمالی

قیمت ملک و زمین در سایر قبرس شمالی در مقایسه با سایر کشورهای مدیترانه‌ای ارزانتر است و میتوان گفت تفاوت چندانی با قیمت‌ ملک در ایران ندارد. شما با خرید یک ملک با حدود قیمت ۱۲۵۰۰۰یورو میتوانید برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید. قیمت هر متر خانه در قبرس شمالی با توجه به منطقه انتخابی متفاوت است. در جدول زیر حدود قیمت خانه بر حسب متراژ در چند شهر آورده شده است.

 

 
نام شهر قیمت ملک بر حسب متراژ

هزینه‌های خرید ملک در قبرس شمالی

هزینه‌ی خرید ملک در قبرس شمالی تنها در قیمت خود ملک خلاصه نمی‌شود و یک سری هزینه‌های جانبی ثابت و متغیر نیز به همراه دارد که ممکن است پس از مهاجرت و خرید ملک برای شما چالش برانگیز باشد. با وجود اینکه این هزینه‌ها مواردی نیستند که مختص به این کشور باشند، با این حال بهتر است پیش از اقدام به خرید ملک آن‌ها را بررسی کنید؛
هزینه دریافت مجوز
باید مبلغ ۲۰۰ الی ۱۰۰۰پوند به انجمن شهرداری قبرس پرداخت شود.
آزمایش خون
قبل از خرید ملک و اخذ اقامت باید آزمایش خون در خود کشور قبرس شمالی (و نه در ایران) از شما گرفته شود، پس برای انجام این آزمایش هم نیاز به مبلغی دارید که در سال ۲۰۲۱ حدود ۶۰۰ لیر بوده است.
هزینه مالیات
۵٪ از قیمت ملک به عنوان مالیات و در ابتدای خرید از شما گرفته می‌شود.

هزینه‌های خرید ملک در قبرس شمالی

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی، مسیر پیچیده و عجیبی ندارد و مثل هر معامله ملکی دیگری، یک سری مراحل دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم؛
– ابتدا ملک مورد نظر را انتخاب کنید.
– سپس باید یک پیش پرداخت بین (۱۰۰۰تا ۲۰۰۰پوند) برای اطمینان خاطر فروشنده‌ی ملک پرداخت کنید.
– در گام بعدی، از طریق یک وکیل و یا مستقیم، ملک را از لحاظ قانونی بررسی کنید که قرض، وام و… نداشته باشد.
– مرحله‌ی بعدی تنظیم قرار داد است؛ قرارداد توسط وکیل شما و یا دفتر اسناد رسمی به زبان انگلیسی نوشته شده و مورد بررسی هر دو طرف قرار می‌گیرد تا تغییرات و اصلاحات مورد نیاز اعمال شود‌.
– پس از توافق، این قرارداد در دفتر اسناد رسمی با دو شاهد ثبت رسمی می‌شود.
– ۱۰ الی ۱۴ روز پس از آن فرصت پرداخت مبلغ طبق توافق قرارداد را دارید.
– پس از تسویه حساب باید با پرداخت هزینه‌ و ارائه مدارکی مانند پاسپورت و گواهی عدم سوء پیشینه، برای دریافت مجوز خرید ملک اقدام کنید.
– در نهایت پس از دریافت مجوز، هم شما و هم فروشنده مبلغی به عنوان مالیات پرداخت کرده و اقدام به انتقال سند مالکیت می‌کنید.

مدارک لازم برای خرید ملک در قبرس شمالی

برای خرید ملک در قبرس شمالی پس از دریافت ویزا، باید مدارک زیر را برای ارائه همراه خود داشته باشید؛

 • اصل گذرنامه و کپی صفحات آن
 • شناسنامه همه اعضای خانواده
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • ترجمه سند ازدواج
 • ۶ تمبر ترکی

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در قبرس شمالی

همانطور که اشاره شد خرید ملک در قبرس شمالی یک روش رایج برای مهاجرت است و با توجه به مزایایی که دارد می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای افرادی باشد که قصد گذراندن دوران بازنشستگی خود در یک کشور آرام و زیبا را دارند و یا به فکر سرمایه‌گذاری برای خود و فرزندانشان هستند. با دانستن قوانین و شرایط خرید ملک در قبرس شمالی می‌توانید با پلن مشخص قبلی اقدام به این سرمایه‌گذاری معقولانه کنید.

 

بیشتر بخوانید: اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک گذاری :
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها